Facebook

3D panoráma

Who´s online

We have 18 guests and no members online

O nás

Ak máte záujem stráviť príjemné chvíle v tradičnej slovenskej zemianskej kúrii, celkom isto navštívte náš Penzión Martinov dvor. Penzión Martinov dvor sa nachádza necelé 3 km od centra Žiliny pred vstupom do obce Teplička nad Váhom, na trase do známej turistickej oblasti rázovitej Terchovej s vyhľadávanou Vrátnou dolinou s pokračovaním na Oravu a neďaleké Roháče. Z penziónu sú ľahko dostupné známe lyžiarské a turistické strediská Vrátnej, Veľkej Rače, Martinských holí, ako aj viceré lokálne lyžiarské strediská (Stránik, Považský Chlmec, Višňové).
Rovnako vyhľadávanými miestami sú neďaleké kúpele Rajecké Teplice so svojimi termálnymi bazénmi a letnými kúpaliskami, neďaleký stredoveký hrad Strečno, ako aj ďalšie historické zaujímavosti a skvosti mesta Žiliny.

Penzión Martinov dvor je postavený v tôni vysokých borovíc, pod známym horským hrebeňom Dubeň, s pekným výhľadom na mesto Žilina a jeho okolie. Zároveň je ľahko dostupný z hlavných cestných smerov (Bratislava, Poprad, Ostrava), čo ešte viac umocňuje výhodnosť jeho polohy.
Penzión Vám ponúka ubytovanie v útulných dvojpposteľových izbách, apartmánoch s romantickým mezonetovým spaním a tiež v rodinnom trojlôžkovom apartmáne s kuchynkou. Najnáročnejších návštevníkov uspokoja dva luxusné dvoizbové apartmány, pričom v jednom z nich pod názvom "Ľudovít XVI" sa prenesiete do čias výnimočnej noblesya pohodlia. Všetky apartmány sú s možnosťou prístelku.
Príjemnú atmosféru celého ponziónu umocňuje citlivo dobovo ladený interiér, vrátane originálov výtvarných diel a ostatných dekoratívnych predmetov slovenských umelcov. Pre najmenších návštevníkov je pripravený detský kútik.

Reštaurácia so slnečnou terasou pre približne 60 hostí zútulňuje oheň a teplo kozubu, umiestneného uprostred. Tiež štýlovo ladená banketka pre 20 hostí, s biliardovým separé, Vám vytvorí príjemnú pohodu v uzavretej spoločnosti.

Veríme, že v našom penzióne strávite len príjemné chvíle, či už ako ubytovaní hostia, alebo pri posedeniach s dobrým jedlom a všetkým, čo k tomu patrí aj v rámci osláv životných jubileí, svadieb, krstím, či firemných banketov.

Restaurant

rooms

Reštauráciu so slnečnou terasou pre približne 50 hostí zútulňuje oheň a teplo kozubu, umiestneného uprostred. Tiež štýlovo ladená banketka pre 20 hostí, s biliardovým separé, Vám vytvorí príjemnú pohodu v uzavretej spoločnosti. V našej reštaurácii ponúkame jedlá tradičnej slovenskej kuchyne, chutné steaky, ďalšie špeciality, ktoré sa oplatí ochutnať.

V reštaurácii organizujeme a ponúkame možnosť urobiť si rodinnú oslavu, krstiny, popromočné posedenie, svadby, vianočné večierky a rôzne firemné akcie. Zároveň ponúkme možnosť zažiť tradičnú slovenskú zabíjačku, originál gulášku či grilovačku.

Kuchyňa je zameraná výlučne na tradičné slovenské špeciality. V originálne zostavenom jedálnom lístku sa vtipne uvádza, že nechýbajú polievočky, niečo z maštale, niečo z chlieva, niečo z kurína, niečo pre štíhlu líniu, či aj niečo na pribratie. Zaujímavými sa už podľa názvu a pri prvom pohľade javia "medaily pána richtára", či "guláš poľovníka Daniela" alebo "steak neverného Tomáša".

Otváracie hodiny reštaurácie:   
Pondelok - piatok:  11,00 - 21,00 hod.
Sobota - nedeľa:  11,00 - 20,00 hod.

  

Chcete si pozrieť aktuálny jedálny a nápojový lístok v slovenskom aj anglickom jazyku?
Pozrite si ho tu.

About us

If you would like to spend nice time in traditional Slovak manor house, you should definitely have a stop at Penzion Martinov dvor (Martin´s yard guesthouse) near Žilina. Suddenly, you will find yourself in a cosy and pleasant atmosphere of family guesthouse with excellent services. With beautiful view, quiet nature, delicious food, friendly staff and comfortable accommodation, you are sure to enjoy your stay.

Take some time to relax in our sauna or enjoy a trip to beautiful nature or easily accessible spa, sport and ski centers. One of the biggest mountain range in the country is only few minutes away from the guesthouse as well as famous spa town Rajecké Teplice and much more! Let us invite you to visit amazing middle age Strečno Castle (10 km). It is our gift for you and it’s for free from May to October!

We can also help you with arrangement of your free-time activities. Be our guest, preparing your stay would be a joy for us!

Guesthouse is located only 3 km (1,9 miles) away from the city center of the county seat Žilina, before the entrance to village Teplička nad Váhom. It can be easily found, when you follow the direction to distinctive village Terchová, and region Orava, both popular among tourists.

We believe, that friendly atmosphere, nice and sympathetic personnel will make your stay unforgettable and your notions will be fulfilled.

Ubytovanie

Cenník ubytovania:

Izba č. 1 (klasická dvojlôžková izba) 70 EUR/noc
Izba č. 1 pri obsadení 1 osobou 60 EUR/noc
   
Izba č. 2 (klasická dvojlôžková izba) 70 EUR/noc
Izba č. 2 pri obsadení 1 osobou 60 EUR/noc
   
Izba č. 4 (dvojlôžkový mezonetový apartmán) 75 EUR/noc
Izba č. 4 pri obsadení 1 osobou 60 EUR/noc
   
Izba č. 5 (dvojlôžkový mezonetový apartmán) 75 EUR/noc
Izba č. 5 pri obsadení 1 osobou 60 EUR/noc
   
Izba č. 6 (dvojlôžkový mezonetový apartmán) 75 EUR/noc
Izba č. 6 pri obsadení 1 osobou 60 EUR/noc
   
Izba č. 7  80 EUR/noc
   
Izba č. 8  80 EUR/noc
   
Izba č. 9  80 EUR/noc
   
Všetky apartmány majú možnosť prístelky v cene 20 EUR/osobu.  
Všetky ceny sú vrátane raňajok.  
Možnosť ubytovať sa so psom len na vyžiadanie, poplatok za psa 20 EUR/noc
Poplatok za parkovanie v uzamknutej garáži  - bicykel 5 EUR/noc
Poplatok za parkovanie v uzamknutej garáži  - motocykel 10 EUR/noc

Cenník je platný od 1. 6. 2024, zodpovedný vedúci: Ing. Martin Lazar

Storno podmienky: Ak zrušíte rezerváciu do 1 dňa pred dátumom príchodu, nebude sa vám účtovať žiadny poplatok. Ak zrušíte rezerváciu neskôr, bude sa vám účtovať poplatok vo výške 100% z ceny za prvú noc. V prípade, že sa do penziónu nedostavíte, bude vám účtovaná celková cena rezervácie.

Accommodation

Accommodation (price list):

Room nr. 1 (double room classic for two persons) 70 EUR/night
Double room classic for one person 60 EUR/night
   
Room nr. 2 (double room classic for two persons) 70 EUR/night
Double room classic for one person 60 EUR/night
   
Room nr. 4 (mezonet apartment for two persons) 75 EUR/night
Mezonet apartment for one person 60 EUR/night
   
Room nr. 5 (mezonet apartment for two persons) 75 EUR/night
Mezonet apartment for one person 60 EUR/night
   
Room nr. 6 (mezonet apartment for two persons) 75 EUR/night
Mezonet apartment for one person 60 EUR/night
   
Room nr. 7 80 EUR/night
   
Room nr. 8  80 EUR/night
   
Room nr. 9  80 EUR/night
   
Price for extra bad - 20 EUR/person.  
The price of accomodation includes a breakfast.  
Possibility to stay with a dog only on request, fee for dog 20 EUR/night
Parking fee in a locked garage - bike 5 EUR/night
Parking fee in a locked garage - motorcycle 10 EUR/night

Price list is valid from 1. 6. 2024, responsible manager: Ing. Martin Lazar

Cancellation terms: If you cancel your reservation one day before your arrival date you will not be charged any fees. If you cancel your reservation later you will be to pay a fee of 100% of fee of first night. If you don´t arrive to appartment you will be charged the total price of the reservation.